Özel İDare karla mücadelede gece gündüz çalıştı - Kırşehir HakimiyetKırşehir Hakimiyet

SON DAKİKA

Gölete giren gencin cesedini AFAD buldu

3. SAYFA, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ

Müfit Göçen Yeniden İyi Parti İl Başkanı oldu

3. SAYFA, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, SİYASET

Başkan Takan projelerini Milletvekili İlhan’a anlattı

BOZTEPE, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, YAŞAM

Özel İDare karla mücadelede gece gündüz çalıştı

Bu haber 31 Aralık 2018 - 10:23 'de eklendi ve 40 views kez görüntülendi.

Kırşehir’de Cumartesi akşamdan itibaren etkili olan kar yağışı sonrası kapanan köy yolları Özel İdarenin çalışmaları sonucu ulaşıma açıldı.

İlimiz genelinde etkili olan kar yağışı sonrası, İl Özel İdaresine ait 8 greyder, 7 bıçaklı kamyon 4 yükleyici lobet büyük kepçe ve 5 küçük kepçe olmak üzere toplamda 24 iş makinesi ve 40 personelimizin katılımı ile gece yarısı ilk ekibimiz Mucur ilçemize gece 01.30 da Akpınar İlçemize 04.40 ve Akçakent ve Boztepe ve Merkez İlçemize 06.00 da yol açma çalışmaları başlandı. Kaman ve Çiçekdağı İlçemiz şantiyelerinde ekibimiz yol açma çalışmalarına ara vermeden devam ederek, olası bir duruma karşı hazır halde beklemektedir.

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, bir yandan yoğun kar nedeniyle kapanan köy yollarını açarken, diğer taraftan yolda mahsur kalan vatandaşlarımıza da yardımcı oluyor.

Özel İdare ekipleri halkın rahatı ve ulaşımda sorun yaşanmaması için tüm ekipleriyle 7/24 çalışmalarına devam ediyor. Kırşehir’de karla mücadelenin önemine değinen ve yol açma çalışmalarını yerinde takip eden Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş YILMAZ ” Karla mücadelede önceliğimiz köy yollarının ulaşıma açık kalması diyerek, gece gündüz çalışan ekip arkadaşlarına teşekkür etti. Kış mevsiminde halkımızın ulaşımını rahat sağlaması için yoğun bir çalışma ve özveride bulunduklarını söyleyen Genel Sekreter YILMAZ Vatandaşlarımızın görev ve sorumluluk sahamızda karşılaştıkları herhangi bir olumsuzlukta ulaşacakları telefon numaraları 0386 213 10 16 – 0386 213 10 34 – 0386 213 45 48′ dir. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş YILMAZ Tüm Vatandaşlarımıza kazasız belasız ulaşım temennisinde bulundu.