AEÜ’de Kariyer günleri düzenlendi - Kırşehir Haber HakimiyetKırşehir Haber Hakimiyet

15 Ocak 2021 - 23:51

AEÜ’de Kariyer günleri düzenlendi

AEÜ’de Kariyer günleri düzenlendi
Son Güncelleme :

29 Aralık 2018 - 14:52

13.275 views

AEÜ’de Kariyer günleri düzenlendi

Ahi Evran Üniversitesi, Ahiler Kalkınma Ajansı ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ortaklığında Kırşehir Kariyer Günleri isimli bir etkinlik düzenlendi.

Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğe İŞKUR İl Müdürü Metin Ülgen Kaya, ÇEMAŞ A. Ş. Genel Müdürü Kaan Özkan, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Kırşehir Kariyer Günleri etkinliğinin açılış konuşmasını İŞKUR İl Müdürü Metin Ülgen Kaya yaptı. Kaya konuşmasında, kariyer, inovasyon ve girişimcilik hakkında bilgiler vererek gençlere iş hayatına atılmadan önce meslekleri ile ilgili deneyim kazanmaları için İŞKUR bünyesinde çalışma imkanı sunulduğunu söyledi. Öğrencilere hedeflerini iyi belirlemelerini tavsiyesinde bulunan Metin Ülgen Kaya, kariyer sahibi olmak için azim, sabır ve çok çalışmak gerektiğini belirtti.

İŞKUR İl Müdürü Metin Ülgen Kaya’nın konuşmasının ardından ÇEMAŞ A. Ş. Genel Müdürü Kaan Özkan bir konuşma yaparak gençlere kendilerini geliştirmelerini tavsiye etti. Sivil Toplum Kuruluşlarında gönüllü çalışmalarının gençlere faydası dokunacağını dile getiren Özkan, onlara“Her zaman öğrenmeye açık olmalısınız.” dedi.

ÇEMAŞ A. Ş. Genel Müdürü Kaan Özkan’ın konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Etkinlik sonunda İŞKUR İl Müdürü Metin Ülgen KayaÇEMAŞ A. Ş. Genel Müdürü Kaan Özkan’a plaket verdi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.