2019, Kırşehir’de yatırım yılı olacak - Kırşehir Haber HakimiyetKırşehir Haber Hakimiyet

17 Ocak 2021 - 22:54

2019, Kırşehir’de yatırım yılı olacak

2019, Kırşehir’de yatırım yılı olacak
Son Güncelleme :

22 Aralık 2018 - 14:05

108 views

“2019, Kırşehir’de yatırım yılı olacak”


AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Kırşehir’in 2019 yılında yatırımlara adından söz ettireceğini belirterek, Kırşehirlilere 4 bin kişilik kongre ve spor merkezi müjdesini verdi. Kendirli ayrıca Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin 2019 yılı bütçesinin de 167 milyon 308 bin olarak onaylandığını belirterek, bütçenin üniversiteye hayırlı olmasını diledi.
Kendirli, yeni spor ve kongre salonunun 4 bin kişi kapasiteli olarak yapılacağı, içinde bireysel ve takım spor aktiviteleri için salonların bulunacağını belirtilerek, konuyla ilgili olarak Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile görüştüklerini spor salonu çalışmalarının en kısa zamanda başlayacağını kaydetti.
Mustafa Kendirli, “Yeni kongre ve spor merkezinde düzenlenecek ulusal ve uluslararası organizasyonlar Kırşehir’in ekonomisine katkı sağlarken, bu tesislerde yetişecek genç sporcularımız da inşallah Kırşehir’in adını dünyaya duyuracaktır.” dedi.
AK Parti olarak özelde Kırşehir’i genelde ise Türkiye’yi kalkındırmak, halkın refah ve yaşam seviyesini artırmak için yoğun şekilde çalıştıklarını, Türkiye’ye yönelik ekonomik saldırıların bertaraf ederek, vatandaşların refahını artırmaya devam ettiklerini anlatan Kendirli, “Yaşam kalitesi artan vatandaşımız artık daha çok kültürel ve sportif faaliyetlere katılmak, bu faaliyetlerde yer almak istiyor. Bizler de bunun farkındayız ve şehrimize 4 bin kişilik kongre ve spor merkezini kazandırdık” diye konuştu.
Kendirli, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin 2019 yılı bütçesinin de 167 milyon 308 bin lira olarak onaylandığını vurgulayarak, TBMM Genel Kurulunda yoğun geçen görüşmelerin ardından kabul edilen 2019 yılı bütçesinin Türkiye’ye ve Kırşehir’e hayırlı olmasını diledi.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin bütçesinin her geçen yıl düzenli olarak artırıldığına işaret eden Kendirli, üniversite bütçesinin bilimsel ve akademik çalışmalarda, alt yapı yatırımlarında kullanılacağını söyledi. Kendirli, üniversitenin her geçen yıl öğrenci kapasitesinin arttığına dikkati çekerek, Kırşehir’e öğrenim için gelen öğrencilerin başta barınma olmak üzere tüm ihtiyaçlarının karşılanmasına önem verdiklerini, şehirdeki yurt kapasitelerinin de her geçen yıl artırıldığını belirtti.
Kendirli, “Kırşehir’e öğrenim için gelen her bir gencimiz bizim evladımız, fahri hemşehrimizdir. 4 bin kişilik kongre ve spor merkeziyle, bütçesini her yıl artıran Kırşehir Ahi Evran Üniversitesiyle Kırşehir 2019 yılında adını yatırımlarla duyuracak. 2019, Kırşehir için yatırım yılı olacak” diye konuştu.
Kendirli, yerel seçimlerin yaklaştığına dikkati çekerek, Kırşehirlilerin 16 yıldır olduğu gibi yine AK Parti’ye güveneceğini ve Kırşehir’de AK belediyeciliğin devamına karar vereceğine inandığını vurguladı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.