Vali Akın, Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret etti - Kırşehir Haber HakimiyetKırşehir Haber Hakimiyet

15 Ocak 2021 - 23:21

Vali Akın, Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret etti

Vali Akın, Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret etti
Son Güncelleme :

21 Aralık 2018 - 11:51

81 views

Vali Akın, Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret etti

Vali İbrahim Akın, Kırşehir Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz’in de eşlik ettiği ziyarette, Okul Müdürü Necip Fazıl Barutçu’dan bilgiler alan Vali İbrahim Akın, okul binasını gezerek incelemelerde bulundu.

Ziyareti sırasında konuşan Valimiz Sayın İbrahim Akın, Mesleki Eğitim Merkezinde çeşitli alanlarda kalfalık ve ustalık eğitimi görerek belge alan gençlerimizin kendi iş yerlerini açabileceklerini söyledi.

Mesleki Eğitim Merkezinde verilen eğitimin iş hayatındaki önemine vurgu yapan Vali İbrahim Akın, “Okulda, sanayimizin ve diğer işletmelerimizin ihtiyaç duyduğu alanlarda mesleki eğitimler verilmektedir. Kırşehir Mesleki Eğitim Merkezi, eğitim gören kalfaların ve ustaların bilgili, donanımlı ve kendine güvenen bireyler olarak yetiştirilmesine fırsat tanımaktadır. Ayrıca, günümüz teknolojisine ayak uyduracak, ihtiyaçlara cevap verebilecek beceriler kazandırarak onları iş hayatına hazırlamak asıl amaçlardan biridir.” dedi.

Vali Akın, ziyareti sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etmesinin ardından motor, elektrik, cilt bakımı ve güzellik, marangozluk ve tesisat atölyelerinde incelemelerde bulunması ile sona erdi. 

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.