Rektör Karakaya Kırşehir Koleji öğrencileriyle bir araya geldi - Kırşehir HakimiyetKırşehir Hakimiyet

SON DAKİKA

Gölete giren gencin cesedini AFAD buldu

3. SAYFA, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ

Müfit Göçen Yeniden İyi Parti İl Başkanı oldu

3. SAYFA, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, SİYASET

Başkan Takan projelerini Milletvekili İlhan’a anlattı

BOZTEPE, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, YAŞAM

Rektör Karakaya Kırşehir Koleji öğrencileriyle bir araya geldi

Bu haber 21 Aralık 2018 - 11:58 'de eklendi ve 59 views kez görüntülendi.

Rektör Karakaya Kırşehir Koleji öğrencileriyle bir araya geldi


Gençlerle sürekli bir araya gelerek onlara yaşam tecrübelerini anlatan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Kolejinin düzenlediği Kariyer Günleri etkinliğinde öğrencilerle bir araya geldi. Etkinlik öncesi Kırşehir Koleji Müdürü Ayşe Baltacıile makamında kısa bir görüşme yapan Rektör Karakaya, görüşme sonrasında 4/C sınıfı öğrencisi Seren Duru Köksaldı ile İngilizce röportaj yaptı.

Rektör Karakaya: “Hayatın En İyi Öğretildiği Yer Okuldur”
Röportajın ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya konferans salonunda öğrencilerle bir araya gelerek onlarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Eğitim-öğretim ve okulun öneminden bahseden Rektör Karakaya, eğitim ve öğretimin bütün toplumun varlık sebebi olduğunu; eğitim başarının toplumların istikbali ve geleceği olan gençlerin hayal ve umutlarının gerçekleşmesiolarak tanımladı. Eğitimdekalitenin oldukça önem arz ettiğini belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya,“Bir nesil ne kadar kaliteli eğitim alırsa gelecek nesillere de bir o kadar kaliteli katkı sağlar.” dedi. Eğitim ve öğretimin bir zorunluluk veya vaktin belirli süresinin harcandığı bir zaman dilimi olarak görmemek gerektiğini kaydeden Rektör Karakaya, konuşmasına şöyle devam etti: “Eğitim, insanlığı, kültürü, değeri, ahlakı, mesleki beceriyi tümünü bir arada dert ettiğimiz, topladığınız ve yaşama dönüştürdüğünüz zaman dilimidir. Onun için okul koşarak gidilmesi gereken bir yerdir. Okul sizi yarına hazırlar, okul size hayatı öğretir, hayatın en iyi öğretildiği yer okuldur.”Öğrencilere kendi yaşamından kısa kısa kesitler anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya, kendisinin eğitim hayatı boyunca sorumluluk aldığını vurguladı. Sorumluluk almanın insanı hayata daha iyi hazırladığını kaydeden Rektör Karakaya, öğrencilere hayatlarının sıradanlaşması ve sanallaşmasını engellemek için kendilerine belirli görevler almalarını tavsiye etti.

Rektör Karakaya: “Başarılı Olmak İçin Emek Vermek Gerekir”
“Başarının tek sırrı vardır o da emek verebilmektir.” diyen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, fiilleri emeğe dönüştürmenin tek kaynağının bireyin yetiştiği kültür içindeki inanç olduğunu kaydederek emek vermeden umut beslemenin yanlış olduğunu ifade etti. Öğrencilere hayatta eğitim almalarından daha güzel bir işin olmadığını vurgulayan Rektör Karakaya, bütün sektörlerin kökeninin eğitilmiş insan olduğunu dile getirdi. Eğitimin temel çıktısının düşünebilmek olduğunu da anlatan ve düşünebilen insanın hayatta her şeyi başaracağını vurgulayan Prof. Dr. Vatan Karakaya, insanın en kıymetli değerinin düşünmek olduğunu söyledi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya konuşmasının ardından öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.