Başkan Bahçeci: Şehrimizi Türkiye’nin dikkatini çekecek bir parıltıya dönüştürmek için azim ve kararlılıkla çalışıyoruz - Kırşehir Haber HakimiyetKırşehir Haber Hakimiyet

24 Ocak 2021 - 05:24

Başkan Bahçeci: Şehrimizi Türkiye’nin dikkatini çekecek bir parıltıya dönüştürmek için azim ve kararlılıkla çalışıyoruz

Başkan Bahçeci: Şehrimizi Türkiye’nin dikkatini çekecek bir parıltıya dönüştürmek için azim ve kararlılıkla çalışıyoruz
Son Güncelleme :

11 Aralık 2018 - 15:15

117 views

Başkan Bahçeci: Şehrimizi Türkiye’nin dikkatini çekecek bir parıltıya dönüştürmek için azim ve kararlılıkla çalışıyoruz

“Her şey daha güzel bir Kırşehir için” sloganıyla yola çıkan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, daha yaşanabilir bir Kırşehir için çalışmalarını aralıksız sürdürüldüğünü ifade etti.
Bahçeci, Anadolu’nun Parlayan Yıldızı ideali çerçevesinde Kırşehir’in gelişmişlik açısından daha ileri taşınmasını hedefleyen Bahçeci, çeşitli alanlarda Kırşehir halkı ve Sivil toplum temsilcileri ile görüşmelerinin yanında okul ziyaretlerini de ihmal etmeyerekbirlikte ilerlemeye devam ediyor.
Belediyeciliğin rutin hizmetlerinin yanında Kırşehir’in gelişmişlik potansiyelini yükseltme yolunda çalışmalarını sürdüren Başkan Bahçeci,10 yılda hayata geçirdiği projeleri ile birlikte Kırşehir’i dikkat çeken bir merkez konumuna yükseltmek için çalışıyor. Başkan Bahçeci, projeleri hayata geçirirken Kırşehir’in sadece merkezini değil, tamamını dikkate alan bir anlayışla ilerliyor.
Başkan Bahçeci, yaşam alanlarının düzenlenmesi asfalt ve kaldırım yapılması gibi çalışmaların tek başına yeterli olmadığının bilinciyle sosyal, kültürel alanlarda beklentilerini karşılayabilmek için hassasiyet gösteriyor. Hayata geçirdiği çevre düzenleme ve sağlıklaştırma projeleri ile halkın daha rahat bir şehir merkezini yaşayabilmesi için gece gündüz çalışıyor.
Ziyaretlerde;“Birlikte yaşadığımız, çocuklarımıza miras bırakacağımız güzel bir şehir için emek verirken birlikte karar vermeye önem veriyoruz” diyen Başkan Bahçeci, “Stratejimizi coğrafi bakımdan büyümeye müsait yapısı olan şehrimizin modern bir anlayışla dizayn edilmesi, büyümesinin bilinçli bir şekilde gerçekleştirilmesi yönünde geliştiriyoruz.
Kırşehir’in geleceğe daha güvenle bakmasını sağlayacak belediyecilik anlayışını benimseyerek çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.Şehrimizi Türkiye’nin dikkatini çekecek bir parıltıya dönüştürmek için azim ve kararlılıkla çalışıyoruz.
Görevde 10 yılımızı doldurmak üzereyiz.Kırşehirhalkına vadettiğimiz vizyon projelerin tamamını bitirdik. Bu projelerimizin biri yükselirken diğerinin temellerini attık. Bir başkasının hazırlıklarını ivedilikle başlattık. Seçim döneminde vadettiğimiz vizyon projeleri hayata geçirirken bununla birlikte vaatlerimiz arasında bulunmayan, yapılmasını zamanın görevi saydığımız projelerin hayata geçmesi için de çalıştık”
Caddelerimiz Yeni Görünümüne Kavuştu
Modern bir kent yapılaşmasının hayata geçirilmesi için kolları sıvayan Başkan Yaşar Bahçeci, bölge farkı aramadan Kırşehir’in her noktasında çalışmalarına devam ediyor.
Kentin en önemli ana arterlerinden biri olan Ankara Caddesi, TermeCaddesi, Lise Caddesi, Mehmet Ali Altın Bulvarının altyapı ve üstyapısıyla baştan sona yenilendi. Önce su, kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj hatlarıyla başlanan yenileme çalışmaları daha sonra üstyapıyla devam etti. Yaşayan bir şehir kimliğine uygun şekilde kaldırımlar, yollar ve yeşil alanlar yeniden düzenlendi. Yeni ışıklandırmalar, kavşak düzenlemeleriyle Ankara Caddesi, TermeCaddesi,Lise Caddesi, Mehmet Ali Altın Bulvarının yeni görünümüne kavuştu.
Kırşehir’de modern kent yapılaşması olduğuna dikkat çeken Başkan Bahçeci,”şuanda esnafımız ve vatandaşımız bundan çok mutlular. Tabi ki buralar kazıldığında, çamur olduğunda, toz olduğunda kaygılar yaşandı. Eleştiriler aldık. Ne olacak kaygısını yaşadılar. Ama şuanda bir memnuniyet var. Işıklandırmasıyla, altyapısıyla, yeşil alanlarıyla gerçekten Kırşehir’imize yakışan caddeleri kazandırmış olduk”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.