Bakan Yardımcısı Ersoy: Vatandaş odaklı hizmet seferberliğimizdevam ediyor - Kırşehir Haber, Kırşehir HakimiyetKırşehir Haber, Kırşehir Hakimiyet

24 Haziran 2021 - 14:24

Bakan Yardımcısı Ersoy: Vatandaş odaklı hizmet seferberliğimizdevam ediyor

Bakan Yardımcısı Ersoy: Vatandaş odaklı hizmet seferberliğimizdevam ediyor
Son Güncelleme :

10 Aralık 2018 - 11:14

Bakan Yardımcısı Ersoy: Vatandaş odaklı hizmet seferberliğimiz devam ediyor

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, bir takım ziyaretler gerçekleştirmek için Kırşehir’e geldi.

İlk olarak Kırşehir Valiliği’ne gelen Bakan Yardımcısı Ersoy, düzenlediği basın açıklamasında vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla hizmet ettiklerini anlattı.

Ersoy, şöyle konuştu:

“İçişleri Bakanlığı olarak, kamu hizmetlerinin kaliteli, hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde sunulması, yönetimde katılımın sağlanması, bürokratik süreç ve işlemlerin azaltılarak, vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması temel hedefimizdir.

Bu hedef doğrultusunda; sayın bakanımızın talimatları ile içişleri bakanlığı izleme ve değerlendirme sistemi projesinin uygulanmasına başlanmıştır. Vatandaş odaklı hizmet anlayışının bakanlığımız  taşra birimlerinin hizmet kapasitelerini ölçmek, merkez ve taşra birimleri arasındaki iletişimi geliştirmek, sahadaki  görüş ve önerileri doğru şekilde merkeze iletmek, valiliklerimizdeki iyi uygulama örneklerini paylaşmak üzere  izdes projesi (izleme değerlendirme sıstemi)’ ni başlattık. Bu projenin birinci aşamasında, 81 ilimizi ziyaret ederek 4.000’e yakın personelimizle bir araya geldik. Bu ziyaretler sonucu sorunlarla ilgili öneriler de geliştirilerek hazırlanan raporların illerle paylaşılarak hızlıca hayata geçirilmesiyle ilgili talimatlar verilmiştir. Bu dönemki çalışmalarda da ilgili hususlar, merkez valilerimiz başkanlığındaki ekiplerce 81 ilde yapılan ziyaretlerle tekrar değerlendirilecektir.

Projenin ikinci aşamasının teması, “vatandaş odaklı hizmet seferberliği” olarak devam etmiştir.

Sayın cumhurbaşkanımızın “devleti temsil etmek, milletin gönlünü kazanmakla olur” ifadeleri doğrultusunda içişleri bakanlığı olarak valiliklerımizde başlattığımız ‘’vatandaş odaklı hizmet seferberliği’’ kapsamında, bütün bürokratlarımızla sahaya iniyoruz. Bakan yardımcıları başkanlığında bakanlığımız üst yöneticilerinden ve uzmanlardan oluşan heyetlerle 27 ilimizde ziyaret programlarımız gerçekleştirilmiş olup, kalan 53 ilimize en kısa sürede ziyaretler gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda bugün 28. Şehrimizde bulunmaktayız.

Vatandaş odaklı hizmet seferberliği, öncelikle “dinleme veempati” prensibi üzerine kurgulanmış bir projedir. Bu proje kapsamında  bakanlığımızca uygulanan halk toplantıları,il ekonomi toplantıları, muhtar toplantıları ve muhtar bilgi sistemi, trafikgüvenliği, uyuşturucuyla mücadele, okul güvenlik koordinatörlüğü, okul servisaraçlarının denetlenmesi gibi proje ve uygulamalar hakkında,ticaret sanayiodaları ve borsaları, esnaf ve sanatkâr odaları, ziraat odaları, muhtarlar,okul aile birlikleri ve sivil toplum örgütleri ile biraraya gelmeyi, görüş alışverişinde bulunmanın yanında valiliklerimizin iletişim ve işbirliği kapasitesini de değerlendirmeyiamaçlıyoruz.

Bu projenin amaçlarından bır diğeri de bakanlığımız  birimlerince sunulan emniyet, asayiş, trafik, 112, nüfus, göç vb. Hizmetlerden yararlanan vatandaşlarımızla birebir

Görüşmek suretiyle hizmet kalitemizi ve vatandaş memnuniyetini ölçmek olarak belirlenmiştir.

Bu çalışmanın çıktısı, 81 il valiliğimizin tamamına ait ve somut görüşmelere, ziyaretlere dayalı bir değerlendirme raporu olacaktır. Hedefimız, bu raporlar doğrultusunda geçmiş medeniyetimize ve gelecek vizyonumuza uygun merkezi ve yerel düzeyde yönetim politikaları ve stratejilerı oluşturmak suretiyle vatandaş memnuniyetini arttırmak ve hizmet kalitesini yükseltmektir.

İzdes projesi’nin ikinci aşaması olan vatandaş odaklı hizmetseferberlıği’nin hayırlı olmasını diliyor, görüş ve önerileriyle bize yolgösterecek aziz milletimize şimdiden teşekkür ediyoruz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.