Kırşehir’de Sonbahar manzaraları göz kamaştırıyor - Kırşehir Haber HakimiyetKırşehir Haber Hakimiyet

17 Ocak 2021 - 21:09

Kırşehir’de Sonbahar manzaraları göz kamaştırıyor

Kırşehir’de Sonbahar manzaraları göz kamaştırıyor
Son Güncelleme :

26 Kasım 2018 - 10:12

13.305 views

Kırşehir’de Sonbahar manzaraları göz kamaştırıyor

Kırşehir’de parklardaki ağaçlar, sonbaharda ziyaretçilerine eşsiz bir renk cümbüşü sunuyor.

Yaz mevsiminin yerini sonbahara bırakmasıyla dört mevsim ayrı güzelliği olan Kırşehir’de sonbaharda da göz kamaştırmaya devam ediyor.

Sonbaharın gelmesi ile kentte bulunan orta refüj ve park ve bahçelerde çok sayıda ağacın yaprakları rengini yeşilden sarı ve kırmızının farklı tonlarına çevirdi.

Kırşehir’de Kent Park, Masal Parkı,Ankara-Kayseri yolu yeşil bant ve Güzler Evcil hayvanlar Parkı ve Piknik alanındaki sonbahar görüntüleri vatandaşların o anları ölümsüzleştirdi.

Park ve Bahçelerdeki görüntüler kartpostallık “sonbahar” görüntüleri, görenleri hayran bıraktı.

Sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte sarı ya boyanan ağaçları ile görsel bir şölene sahne oluyor. Yeşil sarı ve kırmızı tonlarına bürünen ağaçlar, objektiflere kartpostallık görüntüler yansıttı

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; Her mevsim farklı bir güzelliğe bürünen Kırşehir’in parklarında sonbahar mevsimiyle oluşan manzara, kartpostallık görüntüler oluşturuyor. Kasım ayı itibariyle mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklığı nedeniyle parklar ve bahçeler bu güzel sonbahar tablolarını görmeye gelenlerle dolup taşıyor.

Başkan Bahçeci “Amacımız her zaman daha yeşil ve daha renkli bir Kırşehir. Yeşil alanların olduğu, insanların daha rahat nefes aldığı bir şehir oluşturmak için bütün çalışmalarımızı eksiksiz yapıyoruz. Kırşehir’de ilk olarak bu çalışmalar kapsamında her mahalleye park çalışması yaptık. Parklarımızı çeşitli güller ve çiçeklerle ve ağaçlarla süsledik.

Ayrıca yollarımıza ve orta refüjlerimize de ağaç ve çiçek dikim çalışmaları yaparak Kırşehir’i rengârenk hale getirdik. Parklar, yollar ve orta refüjlerde yapılan bu çalışmaların da mevsim dönüşlerinde bakımlarını ihmal etmedik. Yaptığımız işleri takip ederek işlerin sürekliliğini sağladık. Bahar aylarında rengârenk bir Kırşehir’e gireceğiz. dedi

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.