Vali Akın, “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” Projesi Kapsamında öğrencilerle fidan dikti - Kırşehir Haber HakimiyetKırşehir Haber Hakimiyet

26 Ocak 2021 - 06:30

Vali Akın, “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” Projesi Kapsamında öğrencilerle fidan dikti

Vali Akın, “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” Projesi Kapsamında öğrencilerle fidan dikti
Son Güncelleme :

08 Kasım 2018 - 15:29

95 views

Vali Akın, “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” Projesi Kapsamında öğrencilerle fidan dikti

 

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, ülkemiz genelinde başlatılan fidan dikim seferberliği kapsamında öğrencilerle fidan dikti.

Organize Sanayi Bölgesi civarında gerçekleştirilen fidan dikim programında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali İbrahim Akın, “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” projesinin çocuklarımızdaki tabiata sahip çıkma bilincini geliştirmeye katkı sağlayacağını söyledi.

Proje kapsamında dikilen her bir fidanla her öğrencimizin bir fidanı olmasının hedeflendiğini belirten Vali İbrahim Akın, “Ülkemizin yeşil dokusunun gelişimine katkıda bulunmak, öğrencilerimize ağaç ve orman sevgisini aşılayarak onların doğaya saygılı bireyler olarak yetiştirmek ve aynı zamanda da toplumumuzda çevreye olan duyarlılığı artırmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” protokolü kapsamında fidan dikimi gerçekleştirdik. 81 ilimizde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen fidan dikimi etkinliğinde bugün buraya 1200, ilçelerimizde de 1100 olmak üzere ilimiz genelinde toplam 2300 fidanı toprakla buluşturduk.

Ayrıca, ilimizde önemsediğimiz bir diğer proje de Kaman Kaymakamlığımız ve Orman İşletme Müdürlüğümüz işbirliği ile Kaman Savcılı Büyükoba’da oluşturduğumuz Ceviz Ormanı Projemizdir. Bu proje kapsamında dikilen 15 bin ceviz fidanı 300 vatandaşımıza 49 yıllığına teslim edilmiştir. Bu fidanlık, ülkemizdeki en büyük ceviz ormanı olma özelliği taşıyor. İlimizin orman varlığını artırmaya yönelik yapılan çalışmalar tüm hızıyla devam edecektir. Asıl amacımız, gelecek nesillere daha yeşil, daha temiz, daha yaşanabilir bir Kırşehir bırakmaktır.” dedi.

Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, il protokolü, ilgili kurum müdürleri ile çok sayıda öğrencinin katıldığı fidan dikim programı, Sayın Valimizin katılımcılara fidan dağıtması ile sona erdi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.