Milletvekili Kendirli: Cumhurbaşkanımızın kararnamesiyle Ankara-Kırşehir-Niğde Otoyolu projesi için acele kamulaştırma yapılacak - Kırşehir HakimiyetKırşehir Hakimiyet

SON DAKİKA

Gölete giren gencin cesedini AFAD buldu

3. SAYFA, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ

Müfit Göçen Yeniden İyi Parti İl Başkanı oldu

3. SAYFA, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, SİYASET

Başkan Takan projelerini Milletvekili İlhan’a anlattı

BOZTEPE, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, YAŞAM

Milletvekili Kendirli: Cumhurbaşkanımızın kararnamesiyle Ankara-Kırşehir-Niğde Otoyolu projesi için acele kamulaştırma yapılacak

Bu haber 25 Ekim 2018 - 15:41 'de eklendi ve 67 views kez görüntülendi.

Milletvekili Kendirli: Cumhurbaşkanımızın kararnamesiyle Ankara-Kırşehir-Niğde Otoyolu projesi için acele kamulaştırma yapılacak

Şehrimize hayırlı olsun

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa kendirli şehrin merakla beklediği Ankara-Kırşehir-Niğde Otoyolu ile ilgili müjdeyi verdi.

CUMHURBAŞKANIMIZIN KARARNAMESİYLE ACELE KAMULAŞTIRMA YAPILACAK

Milletvekili Kendirli, Hakimiyet’e yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Resmi gazetede yayımlanan karanamesiyle acele kamulaştırma yapılarak biran  önce yapılacak olan olan otobanın Kırşehir’e büyük katkı sağlayacağını söyledi.
Ankara-Kırşehir-Niğde Otoyolu ile Kırşehir’in öenmli bir notada olacağının altını çizen Milletvekili Kendirli: “Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Ankara, Aksaray, Konya, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde İlleri ve ilçeleri sınırları içerisinde yer alan Ankara-Niğde Otoyolu ile bağlantı yolları tamamlandığında Edirne’den Ankara’ya kadar olan mevcut otoyol, Niğde’den de Mersin’e, Adana’ya, Gaziantep’e, Şanlıurfa’ya kadar hizmet verecek.
Ayrıca Kırşehir Ağaçören kavşağından Harmandalı köyü, Saraycık köyünun batsından, Kızılırmak üzerinden yapılacak yeni bir köprü ile Sıdıklı ikizagıl ve Güzler köylerinin arasından hareketle sanayi sitesinin doğusundan Kırşehir- Kayseri yoluna bağlanacak.
ÖNEMLİ TURİZM MERKEZLERİ YER ALACAK
Proje güzergahı yakınında Kırşehir, Aksaray, Nevşehir ve Niğde gibi kent merkezlerinin yanı sıra Tuz Gölü ve Kapadokya gibi önemli turizm merkezleri yer almaktadır. Bu kesimin tamamlanmasıyla güneydeki turizm ve ticari bölgelere güvenli ve konforlu karayolu ulaşımı sağlanarak, Edirne’den Şanlıurfa’ya kadar devam eden TEM Otoyolu’nun kesintisi ortadan kalkacaktır.