Vali Akın, kütüphane binası ve yeni müzeyi gezdi - Kırşehir Haber HakimiyetKırşehir Haber Hakimiyet

19 Ocak 2021 - 05:15

Vali Akın, kütüphane binası ve yeni müzeyi gezdi

Vali Akın, kütüphane binası ve yeni müzeyi gezdi
Son Güncelleme :

27 Eylül 2018 - 11:54

104 views

Vali Akın, kütüphane binası ve yeni müzeyi gezdi

 

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, fiziki yerleşimi tamamlanan Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesi ve yeni inşaatı tamamlanan Müze’de incelemelrde bulundu.
İlk olarak kütüphaneye giden Vali Akın, kütüphanenin bugünden itibaren üye kayıtlarına başlayacağını söyledi.

Kütüphanenin yapımının birkaç eksik dışında tamamlandığını belirten Vali İbrahim Akın, bugünden itibaren üye kayıtlarının başlayacağını söyledi.

Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesi’nin ilimizdeki eğitim kalitesine önemli katkılarda bulunacağına inandıklarını ifade eden Vali İbrahim Akın, “Kütüphaneler verimli şekilde kullanıldığı zaman çok fayda sağlayacak önemli mekânlardır. İlimizdeki okuma oranına katkılarda da bulunacak olan kütüphanemiz, gençlerimizin kitap okumaları, ders çalışıp sınavlara hazırlanmaları için büyük fırsat olacak. Kitap ve teknolojiyi aynı çatı altında buluşturacak olan 5 katlı kütüphanemiz, her kesimden okuyucunun ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte.” dedi.

Kütüphane ziyaretinin ardından inşaatı tamamlanan Kırşehir Müzesine geçerek incelemelerde bulunan Vali İbrahim Akın’ın programı, Müze Müdürü Süleyman Tunç’tan bilgiler alması ile sona erdi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.