Bozkırın tezenesi Neşet Ertaş’ı mezarı başında andık - Kırşehir Haber HakimiyetKırşehir Haber Hakimiyet

16 Ocak 2021 - 06:31

Bozkırın tezenesi Neşet Ertaş’ı mezarı başında andık

Bozkırın tezenesi Neşet Ertaş’ı mezarı başında andık
Son Güncelleme :

25 Eylül 2018 - 18:18

108 views

Bozkırın tezenesi Neşet Ertaş’ı mezarı başında andık

Büyük usta, bozkırın tezenesi Neşet Ertaş ölümünün 6. yılında anıldı.Yaşamını sürdürdüğü İzmir’de 25 Eylül 2012’de hayatını kaybeden ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı cenaze töreniyle Kırşehir’de toprağa verilen bozlak ustası, 6. ölüm yılında kabri başında anıldı.

Kabri başında yapılan anma programında konuşan Başkan Bahçeci, büyük ustanın 6. Yıl dönümünde rahmetle, minnetle ve dua ile anıyoruz. Bu toprakların yetiştirdiği en önemli isimlerden bir tanesi Neşet Ertaş olduğunu kaydeden Başkan Bahçeci her zaman söylediğimiz gibi Anadolu insanının duygusudur, hüznüdür, sevincidir, aşkıdır. Neşet Ertaş için ne söylesek az kalır.

Başkan Bahçeci, Hayatı boyunca hiçbir zaman mütevaziliğielden bırakmamış bir insandı. Her manada hem sanatı ile kişiliği ile de örnek olan bir insandı. Bir insan düşünün ki vefatından yıllar sonra hala örnek alınabiliyor. Hala şehrine ülkesine hizmet edebiliyor. Allah’ın herkese bahşedeceği bir güzellik değildir diye düşünüyorum. Cenaze töreninde bunu gördük Türkiye’nin her tarafından binlerce insan akın etti. Bunlar gerçekten Allah’ın her kuluna nasip etmeyeceği nimetler. Gerçekten kendisi önemli bir insandı.

Başkan Bahçeci, Rahmetle minnetle anıyoruz, ne söylesek azdır. Dualarımızı büyük ustamız için gönderiyoruz dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.